Robert Kiyosaki - Gra CashFlow :: Robert Kiyosaki

Gra Cashflow
Gra Cashflow

Robert Kiyosaki

Robert Kiyosaki jest autorem książki Bogaty ojciec, Biedny ojciec - światowego bestsellera, i najpopularniejszej na rynku pozycji o pieniądzach. Kiyosaki jest inwestorem, przedsiębiorcą i nauczycielem, a jego poglądy na temat pieniędzy są sprzeczne z powszechnie panującymi opiniami. Podważył on i zmienił to, w jaki sposób myślą o pieniądzach dziesiątki milionów ludzi na świecie. Zanegował sens „starych” rad typu: znajdź dobrą pracę, ciężko pracuj, oszczędzaj pieniądze, spłać długi, inwestuj długoterminowo i dywersyfikuj.

Bogaty ojciec, Biedny ojciec jest książką, która najdłużej znajduje się na wszystkich czterech największych listach bestsellerów w Stanach Zjednoczonych: The New York Times, Business Week, The Wall Street Journal i USA Today. Na szczególnie cenionej liście bestsellerów dziennika New York Times plasuje się nieprzerwanie w ścisłej czołówce od ponad 5 lat.

Przetłumaczone na 50 języków i dostępne w 97 krajach książki z serii Bogaty ojciec sprzedały się w nakładzie ponad 26 milionów egzemplarzy – zdominowały listy bestsellerów w Azji, Australii, Ameryce Południowej, Meksyku i Europie. W 2005 roku Robert Kiyosaki został przyjęty do Galerii Sław w Amazon.com jako jeden z 25 autorów, którzy sprzedali najwięcej książek. W serii „Bogaty ojciec” wydano dotychczas 13 książek.

Przed napisaniem książki Bogaty ojciec, Biedny ojciec Robert Kiyosaki stworzył edukacyjną grę planszową CASHFLOWŸ 101, żeby zapoznać ludzi z finansowymi i inwestycyjnymi strategiami, których przez lata uczył go bogaty ojciec. To te właśnie strategie pozwoliły mu zostać rentierem w wieku 47 lat. Dziś w różnych miastach na całym świecie istnieje ponad 1 600 Klubów CASHFLOW − niezależnych grup edukacyjnych związanych z grą uczącą inwestowania.

Robert Kiyosaki, urodzony i wychowany na Hawajach, wywodzi się z rodziny Amerykanów japońskiego pochodzenia od czterech pokoleń mieszkających w Stanach Zjednoczonych. Po skończeniu studiów w Nowym Jorku wstąpił do amerykańskiej piechoty morskiej i walczył w Wietnamie jako oficer i pilot helikoptera bojowego. Po wojnie pracował w dziale sprzedaży firmy Xerox, a w 1977 roku założył własną firmę, która wprowadziła na rynek pierwsze zapinane na rzepy nylonowe portfele dla surferów. W 1985 roku stworzył międzynarodową firmę edukacyjną, która nauczyła umiejętności biznesowych i inwestycyjnych dziesiątki tysięcy słuchaczy na całym świecie.

W 1994 roku Robert Kiyosaki sprzedał swój biznes, a dzięki inwestycjom mógł zostać rentierem w wieku 47 lat. Wtedy właśnie napisał książkę Bogaty ojciec, Biedny ojciec. Jak sam powiedział: „Chodzimy do szkoły, żeby nauczyć się, jak ciężko pracować za pieniądze. Ja piszę książki i tworzę produkty, które uczą ludzi, jak sprawić, by pieniądze zaczęły ciężko pracować dla nich”.

Źródło: BogatyOjciec.pl